Столетни храст прича

Ученици првих разреда су са својим учитељицама: Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, одржали занимљиве часове о Светом Сави, у оквиру Пројектне наставе, која је од ове школске године уврштена у редовну наставу као нов наставни предмет. Као такав, пружа многомбројне могућности реализације садржаја у којима ученик активно долази до сазнања, усваја их и евалуира, док је учитељ тај који за задату тему даје оквирне смернице и могућности коришћења наставних средстава, дигиталне технологије и могућности практичне примене у циљу стицања, проширивања и утврђивања знања. У реализацији сваког пројекта ученици имају велику подршку и својих родитеља.

У реализацији теме СТОЛЕТНИ ХРАСТ ПРИЧА, прваци су прво сакупљали текстове из живота Светог Саве. Одгледали су анимације са причама у којима су истакнути поступци са добрим и мудрим саветима неуморног путника и учитеља. Затим су се слушале дечје песме које својим стиховима говоре о значају његове личности и дела. Увежбана је и Химна Светом Сави. Текстови који су одабрани за драмско извођење су углавном из часописа за децу или православних часописа. Одабиром текста, израђивао се и одговарајући костим или реквизит који су чинили садржај драматизације. Извођењу драматизације присуствовали су ученици 2/1 разреда, који су имали могућности усвајања знања о Светом Сави на интерактивни начин и својим непосредним учешћем ( певање химне и ритмички покрети уз извођење других песама), учинили да сви уживају у причама „столетног храста“ који је неисцрпна ризница речи врлина и мудрости свеблаженог Саве, који је постојао у нашем народу. До следећих прича СТОЛЕТНОГ ХРАСТА о нашим великанима, првачићи поручују :

СВЕТИТЕЉУ САВО, МОЛИ БОГА ЗА НАС!