Пројекат „Март је еко – буди неко“

У току марта се одржава у нашој школи пројекат под називом „Март је еко – буди неко“. Укључени су сви разреди од првог до осмог. На овај начин покушавамо да скренемо пажњу колико је битно да водимо рачуна о нашој животној средини. Један од начина је да не бацамо смеће где нам је најлакше, већ тамо где му је место. Ипак је доста година потребно да се неки материјал разгради. С обзиром да у нашој земљи још није заживело разврстање смећа, ученици седмих разреда су са наставницама енглеског и немачког језика, у другој недељи марта правили контејнере за сортирање смећа. На сваком од њих се налази ознака чему су намењени као и лого за рециклажу и слогани на немачком и енглеском језику. На овај начин су показали осталим ученицима како то изгледа у другим земљама.