Осми мај – Светски дан Црвенг крста

Недеља Црвеног крста - од 8.до 15.маја 2019.

У петак 10.5.2019. шест одељења трећих разреда, све три градске школе из Ковина, су на веома занимљив начин обележили Светски дан Црвеног крста. На нашем градском тргу одржано је такмичење које се састојало од шест пунктова, са различитим такмичарским захтевима. Садржаји су се односили на сазнања ових малишана везаних за опет пројекат Црвеног Крста „Смањење ризика и последица од елементарних непогода и других типова опасности“, које су ученици трећих разреда прошли кроз 22 радионице, током првог полугодишта.

Захваљујемо се Црвеном крсту Ковин и свим организаторима а нарочито волонтерима, који су нам приредили овако занимљиво такмичење и дружење. На крају су сви учесници проглашени победницима и уживали су у поклонима и слатиким крофнама.

Драгана Ђурић