Пројектна настава у другом разреду „Када ластиш замени теретану“

Под овим називом, реализована су два часа Пројектне наставе у 2/1 и 2/2 разреду, а други део практичне наставе, реализоваће се током целе школске године у учионици, школском дворишту или сали школе. Ученици су за потребе теме, донели у школу ластиш. Многи од њих, нису имали информације како би он могао да се користи у настави. Најпре су демонстрације вежби прескакања ластиша показале учитељице: Снежана Ломигора и Наташа Буљугић. Поједине девојчице имале су сазнања од својих бака, првенствено. Корелација је направљена са часовима физичког васпитања, али и са још једним Пројектом компаније „АКВА ВИВА“ И КАМПАЊЕ „ ПОКРЕНИМО НАШУ ДЕЦУ“, уз подршку Министарства просвете и спорта. Ова друштвено –одговорна компанија је у протекле две године пласирала плакате, са примерима вежби, свим образовним установама у Србији: „Разигране клупе“ и „Веселе столице“, које су другаци често примењивали током боравка у школи. Најновији програм вежби, под називом „Одељење у лавиринту“, садржи досадашње вежбе, само са додатком реквизита, ластишем. Свака вежба има симболичне наслове: нађи своје прсте, јачамо рамена и руке, истежемо леђа, сакријте књигу, сакријте једну руку, да књига не падне, да књига полети, разгибавамо врат... Овај вид вежби, употпунио је активности и учинио Пројектну наставу још занимљивијом, са које мали другаци поручују :

ДИГНИ РУКЕ, ЛАСТИШ ПРЕСКАЧИ,

УЗ ОСМЕХ НАСТАВЉАМО ЈАЧИ!

ВЕЖБАМО ЗАЈЕДНО СВИ,

ПРОВЛАЧИМО СЕ КРОЗ ЛАСТИШЕ МИ!