Дрес најбољег центра на свету - на дар!

Ученици ОШ “Десанка Максимовић“ , подржавају и веома су активни у спорту! Иако су млади, умеју одлично да прихватају узоре најуспешнијих спортиста који су нас прославили у целом свету! Као доказ су одлични резултати у школи, поштовање правила понашања, уважавање различитости, али и срчано навијање када се спортским успехом прославља Држава! Недавно су ђаци, крај малих екрана, били уз национални кошаркашки тим Србије на Светском првенству у Кини. Играчи су били одлични, али за једног од њих, "Десанкини" ученици , имају једно велико Хвала! Никола Јокић, најбољи центар нашег тима, али и најбољи центар NBA лиге, поклонио је свој дрес са потписом. Дресу су се сви веома обрадовали, а највише поносни власник, Огњен Стојановић који се бави кошарком и у томе је веома успешан! Када је шеснаестогодишњи Никола Јокић поставио статус на фејсбуку, а уједно и позив „Оће неко на баскет?“, нико се није одазвао. Ако позив још увек важи, ученици „Десанкине“ школе ће се радо одазвати!!!