Стручно усавршавање наставника “Kако мотивисати ученике 21. века?”

У ОШ ”Десанка Максимовић”, реализовано је стручно усавршавање наставника кроз тему “КАКО МОТИВИСАТИ УЧЕНИКЕ 21. ВЕКА?” Семинар је реализован у два дела, у теоретском усвајању знања и практичној примени кроз израду задатака. Најпре је реализована уводна радионица, а затим су дате информације о појму и подели мотивације. Презентоване су наставне методе и веб алати у примерима добре праксе, које подижу ниво мотивације. Технике учења и мотивациона средства су такође велики мотиватори за чење: оцене, похвале и награде. Највећи и најбољи начин мотивације код ученика, који се одвија континуирано, јесте свакако свакодневна комуникација наставника са својим ученицима, представљена у Мини правилнику који увек може да се коригује и унапреди.