16. МАЈ - ДАН ШКОЛЕ “ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ”

16.маја обележава се Дан школе “Десанка Максимовић”. Овогодишње активности и свечаности реализоваће се током недеље,свакодневно, након одржавања редовне наставе под слоганом “ ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ-САЗВЕЖЂЕ НЕЖНОСТИ И ЉУБАВИ!” Спортски сусрети у фудбалу са ученицима гостујућих школа, такође између ученика и наставника,излети до Дунавца, свечана додела награда најуспешнијим ученицима, културно уметнички програм у част најпознатијој нашој песникињи, посете позоришним представама, изложбе ликовних и литерарних радова у холу школе су неке од планираних активности...

desmakdnsk22

Презентација

У холу школе, 16.маја 2022. г.ученици старијих разреда су са својим наставницама српског језика: Мајом Лазаров и Олгицом Петковић, наставницом музичке културе Снежаном Качина, наставником немачког језика Милошем Манић, наставницом енглеског језика Емилијом Тођераш, припремили и представили Десанку кроз њене стихове, како на српском језику, тако и на немачком и енглеском језику. Најпре је отпевана химна наше школе уз инструменталну пратњу, а затим су презентоване најбитније и најзанимљивије информације у вези са ликом и делом песникиње. Свечаност је крунисана доделом награда најуспешнијим ученицима који су на свим нивоима такмичења представили своју школу, на радост и понос наставника и њихових родитеља! Директорка школе, Ана Новковић, доделила је књиге и пожелеле још много одличних резултата!

 

Списак ученика који су похваљени и награђени за успехе на такмичењима у току школске 2021/2022. године

 

Име ученика

Наставни предмет

Освојено место на општ. такмичењу

Освојено место на окружном такмичењу

Освојено место на покрајинском  / републичком такмичењу

Закић Анђелија 31

математика

3.

Бобић Невена 32

математика

3.

Јаневска Ангела 42

смотра рецитатора

пласман

пласман

учешће

атлетика – бацање вортекса

3.

Тубић Вукашин 42

математика

3.

Тасић Немања 41

атлетика – трка на 60м

1.

2.

Бирташевић Теодора 42

атлетика – трка на 60м

2.

Јовановић Војкан 41

атлетика – скок у даљ

3.

Стојановић Огњен 42

атлетика – бацање вортекса

1.

1.

2.

Ђулабић Анисија 52

биологија

1.

3.

Рвовић Николина 52

биологија

3.

3.

Лазаров Андреј 62

физика

пласман

учешће

Грбић Нађа 61

атлетика – трка на 60м

1.

2.

Јовановић Александар 71

хемија

1.

3.

географија

3.

Марковић Јефимија 71

биологија

1.

2.

*

географија

3.

Ђулабић Ирина

географија

3.

Шалипуровић Михајло 82

енглески језик

2.

Милосављевић Павле 81

географија

3.

Лакић Наташа 82

биологија

1.

1.

*

Чолић Лука 82

атлетика – трка на 300м

1.

Бошковић Огњен 81

енглески језик

3.

2.

Петровић Милица 82

физика

2.

математика

2.

Шта знаш о саобраћају

1.

учешће

Јаџић Марко 82

српски језик

1.

3.

хемија

1.

физика

3.

географија

3.

Раниславић Ива 81

српски језик

1.

енглески језик

2.

1.

учешће

историја

3.

девојчице 3-8.разреда

фудбал

1.

  учешће

мешовита група 1.разред

мале олимпијске игре

1.

3.

мешовита група 2.разред

мале олимпијске игре

3.

девојчице 3.разред

мале олимпијске игре

2.

дечаци 3.разред

мале олимпијске игре

3.

 


Наташа Буљугић

<< Nazad 

 

Корисни линкови

logo2

5733232