МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ

Ученици млађих разреда ОШ “Десанка Максимовић” су обележили Међународни дан толеранције, 16. новембра 2022.г. уз подршку волонтера Црвеног крста Ковин: Дубравке Станисављевић и Теодоре Дукић, које су такође и ученице наше школе. Разговором о пореклу речи ТОЛЕРАНЦИЈА и шта она значи, о активностима које су деца реализовала у сарадњи са Црвеним крстом, о неким ситуацијама из њихове свакодневице, најављена је тема реализације овог дружења. Презентовани су филмови који за циљ имају промовисање толеранције, поштовање и уважавање различитости, како у школи, тако и у друштву. На позив Црвеног крста Србије и Швајцарске и Црвеног крста Ковин, који је био упућен у још девет општина у Србији, видео садржаје су снимили и ученици прошлогодишњег 4/2 разреда, у сарадњи са својом учитељицом Наташом Буљугић и родитељима који су дали свесрдну подршку! Међутим, тема, текст, аранжман и режија је у самосталној организацији свих ђака садашњег 5/2 разреда. “Игралиште”, “ Деца мигранти” и “Телевизија” садрже теме које говоре о вршњачком насиљу и решавању проблема у најранијем стадијуму када се оно јави; давања примера када је толеранција на најнижем нивоу у прихватању различитости код вршњака и који су модели понашања прихватњиви; развој емпатије према деци мигрантима који постају део и нашег друштва, похађају наставу заједно са децом која дају своје предлоге и вид помоћи за што бољу адаптацију деце миграната у новом окружењу. Тако велике теме, за тако малу децу, јесу велики изазов, али уз подршку школе и наставника, родитеља код куће, свскодневни живот може бити много једноставнији, безбеднији, безбрижнији и бољи!

ПР ОШ “ Десанка Максимовић” Ковин