“Vive les livres“

Од 21.до 29. октобра 2023. године, одржан је 66. Међународни београдски сајам књига под слоганом “ Живеле књиге! Vive les livres!” Ове године, почасни гост је била Француска, чији су писци светски класици. Ученици старијих разреда ОШ “Десанка Максимовић”, у пратњи наставница српског језика: Маје Лазаров и Олгице Петковић, као и библиотекарке школе, Миљане Зејак, посетили су ову импозантну манифестацију, 24. октобра 2023,године. Међу четири стотине излагача из земље и иностранства, били су познати домаћи писци са својим новим издањима, које деца највише воле да читају: Урош Петровић, Љубивоје Ршумовић, енглески, израелски, португалски писци светског гласа: Сајмон Сибаг Монтефјоре, Кејт Мос, Етгар Керет, Жоао Тордо... Ученици су посетили штандове оних, који су били интересантни у односу на њихове афинитете, интересовања, искустава у досадашњем одабиру литературе за читање, али им је пажњу привлачила и она која је имала добру рекламау или промотивне материјале на самом штанду. У истом простору и времену, одржан је и Сајам образовања и наставних средстава.

“Сајам књига је један од најзначајнијих, нсјлепших и најпосећенијих догађаја културе у Србији. Интересовање издавача и поштовалаца књига и ове године је изузетна и за сећање и помињање. Вера у писану реч је трајна и никада неће нестати упркос појави све моћније електронске технологије. Добра књига у руци је незаменљиво осећање,” речи су Душана Ковачевића, председника Одбора Сајма књига.

ПР ОШ “Десанка Максимовић”