Переце за Светог Саву

У петак, 26.јануара 2024. г. ученици 2/1 и 2/2 разреда, са својим учитељицама: Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, реализовали су тематски дан: " Свети Сава - вечна прича". Активности су биле у оквиру часова српског језика, математике, света око нас, музичке културе, ликовног васпитања и слободних активности. Стихови, драматизације, математички задаци, укрштенице, израда икона од папира, музичке нумере и прављење переца, били су припрема за обележавање школске славе. Најинтересантнији део дана, за децу, био је практичан рад. Ученици су донели потребан прибор, док су маме припремиле тесто за переце. Када су переце биле обликоване, преливене надевом, сервирка Дејана их  је у школској кухињи испекла. Деца су, на крају овог дана, уживала у укусу и мирису својих руку дело, као и наставници у зборници!

ПР ОШ "Десанка Максимовић" Ковин