Школска слава Свети Сава

Школска слава Свети Сава у ОШ " Десанка Максимовић" у Ковину, прослављена је 27. јануара 2024.године. Свештеници: Новак Петровић и Душан Васић, резањем славског колача, у присуству домаћина, ученика осмог разреда и њихових старешина: Милоша Манића и Снежане Качина, директорке школе, Ане Новковић, колектива школе и свих драгих гостију, обележен је овај велики и значајан датум!

Шклоски хор, мешовитог узраста, који успешно води наставница музичке културе Снежана Качина, свој музички програм оплеменили су рециталом ученика четвртог и трећег разреда, са својим учитељицама: Драганом Ђурић, Драганом Милетић и Иванком Панић.

Драматизацију текста извели су ученици драмске секције, припремљен подршком наставница српског језика: Маје Лазаров и Олгице Петковић. На крају програма, уживало се у музичкој композицији за гитару, коју је извео ученик 6/2 разреда, Вукашин Тубић.

Традиционално, на крају програма, сви присутни, послужени су житом и перецама.

ПР ОШ "Десанка Максимовић" Ковин