ЗАЈЕДНО И БЕЗБЕДНО КРОЗ ДЕТИЊСТВО

21. фебруара 2024. године, у ОШ “ Десанка Максимовић” у Ковину, одржане су радионице у овиру пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“. Први део реализован је у првом полугодишту. Планом су обухваћени ученици трећег, четвртог, шестог и осмог разреда. Млађи ученици дружили су се са саобраћајцима и ватрогасцима и од њих, кроз низ интерактивних садржаја, научили неке од начина да се заштите у саобраћају и у приликама које подразумевају реакцију ватрогасаца и саобраћајаца.

Старији ученици су имали предавања која су реализовали представници одељења криминалистичке полиције и полиције за опште послове. Презентујући различите облике насиља и дискриминације, ученици су показали висок ниво познавања опасности којима могу да буду изложени и сазнали нове начине заштите. Веома занимљив део био је такмичарски, у којем су се ученици такмичили у квизу, а за освојена прва три места, добили су беџеве.

ПР ОШ “Десанка Максимовић” Ковин