Интерресорна комисија и општина Ковин – нашој деци на дар

22. септембра 2016. године, представници Интерресорне комисије и Општине Ковин су ученицима школа наше општине, којима је потребна додатна подршка (образовна, здравствена или социјална), уручили велику донацију наставних средстава и учила, помагала и едукативних играчака. Овим многобројним даровима веома су се обрадовали и ђаци „Десанкине“ школе, који су своју срећу поделили са својим учитељима, другарима, али и директорком, психологом и личним пратиоцем које се свакодневно труде да пронађу најбољи начин у превазилажењу препрека у стицању знања, умења и друштвене укључености како би се свако дете осећало равноправним чланом заједнице.

Са овим бројним, изузетно корисним , поклонима деци наших школа, можемо сваку недељу у школи прогласити Дечјом, јер се уз игру најлепше учи и расте! Овогодишњи мото обележавања Дечје недеље (3-9. октобра) и јесте: “Нећу да бригам, хоћу да се играм!“

ПР ОШ „Десанка Максимовић“ Ковин