Набављени ормарићи за још пет одељења у „Десанкиној“ школи

У нашој школи настављенe су набавке ормарића за ученике.Средства су добијена на конкурсу покрајинског Секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине-заједнице. Ормарићи су постављени у једно одељење првог, другог и трећег разреда и два одељења четвртог разреда. Сада школски прибор, опрему за физичко, ликовно и музичко, као и уџбенике који им не требају за рад код куће, ученици могу да остављају у школи, што им много олакшава ношење ђачке торбе.Како је ђачка торба ученика млађих разреда тешка око пет-шест килограма, а њихова просечна телесна тежина око тридесет пет килограма, велико олакшање деци пружа ова врста иновација. Постоје начини превазилажења овог проблема које директори школа решавају успешним руковођењем и аплицирањем на конкурсима путем којих се обезбеђују новчана и материјална средства. За свакодневну организацију рада и учења у што бољим условима, ђацима ће бити угоднији и функционалнији боравак у школи, а пут од куће до школе свакако лакши.

Надамо се да ћемо у наредном периоду успети да обезбедимо ормариће за све ученике у школи.

<< Nazad 

 

Корисни линкови

logo2

16349499