„Десанкини“ ученици у посети Малом Баваништу, трдиционално, на манифестацији „Чувајмо здравље уз пост и православље“

23. децамбра 2016. године, ученици наше школе су након наставе, са учитељицама Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, посетили Манифестацију која се дужи низ година организује у Малом Баваништу. Удружење жена из овог села „Велико храбро срце“, заједно са ученицима издвојеног одељења ОШ “Ј. Ј. Змај“ и децом вртића „Наша радост“, припремили су, организовали и реализовали манифестацију ( чинили су је приредба и укусна посна трпеза) која одлично чува традицију, негујући суживот Срба и Влаха у једном малом месту, испуњен толеранцијом, добротом, храброшћу и нарочито љубављу према деци, коју су осетили и наши ђаци. Иако носи име Мало Баваниште, велика су срца и још је веће гостопримство дивних људи овога села, крај лепог, плавог Дунава.