Турнир у малом фудбалу „Мали за велике“

Од  19. до 22. јуна ученици наше школе били су учесници 11. традиционалног турнира у малом фудбалу „Мали за велике“ у организацији Спортског савеза Општине Ковин. Екипе су биле подељене у четири старосне категорије, а све утакмице одигране су на летњем терену ОШ „Ђура Јакшић“ из Ковина у вечерњем термину. Учешће на турниру узело је двадесетак екипа основних школа са територије Општине Ковин.

Публика је у великом броју бодрила своје екипе и сваки атрактиван фудбалски потез наградила огромним аплаузом. Као и сваке године организатори су обезбедили медаље, пехаре и плакете за најуспешније екипе и појединце на турниру. Ове године нисмо освојили ниједно сјајно одличје, али труд и жеља нису изостали. За најбољег голмана у категорији првог и другог разреда потпуно заслужено изабран је Глигор Андор, ученик другог разреда наше школе. Браво за Андора, а ми ћемо се потрудити да већ следеће године, богатији за још једно фудбалско искуство, остваримо запаженији резултат.

Милош Баковић